Blizny pooparzeniowe

Leczenie blizn pooparzeniowych Wrocław

Leczenie poparzeń Wrocław

Oparzenie to uszkodzenie skóry, do którego może dojść w wyniku działania różnych czynników – wysokiej temperatury, wrzątku, światła słonecznego, związku chemicznego, prądu.
Wyróżnia się trzy stopnie oparzenia – w zależności od jego głębokości i liczby uszkodzonych warstw skóry. Oparzenie I stopnia obejmuje wyłącznie naskórek. Na powierzchni skóry pojawia się bolesne zaczerwienienie. Objawy ustępują zwykle po kilku dniach, bez pozostawienia śladów i blizn. Oparzenie II stopnia obejmuje naskórek i część skóry właściwej. W miejscu urazu pojawiają się pęcherze z surowiczym płynem. Ten rodzaj oparzenia goi się w ciągu 10–21 dni, nie pozostawia blizn. Oparzenie III stopnia obejmuje już całą grubość skóry, która w jego wyniku staje się martwa, niewrażliwa na dotyk. Ten rodzaj oparzenia pozostawia widoczne blizny.

Świeże rany pooparzeniowe powinno się poddawać leczeniu, aby minimalizować ryzyko powstania przebarwień i blizn. Niezastąpiona jest w tym przypadku terapia LED oraz terapia osoczem bogatopłytkowym.

Terapia LED – wpływa doskonale na przyspieszenie procesu regeneracji, umożliwia niezwykle szybki proces gojenia, jak dotąd nieosiągalny!
Więcej o terapii LED:

Osocze bogatopłytkowe – powoduje silne pobudzenie skóry i przyspieszenie jej regeneracji – więcej o terapii osoczem bogatołytkowym – Tutaj

 

Efekty leczenie oparzeń

poparzenie led przedpoparzenie led przed 1poparzenie led po

poparzenie led ręka przedpoparzenie ręka led poled-efekty-poparzenie-przedle-efekty-poparzenie-po1le-efekty-poparzenie-po2

Leczenie blizn poparzeniowych we Wrocławiu
Częstym powikłaniem po wygojeniu się ran oparzeniowych są blizny przerosłe. Są one między innymi efektem nieprawidłowej proliferacji fibroblastów, na skutek której w nadmiarze produkowany jest różniący się pod względem histologicznym kolagen.
Blizny pooparzeniowe są bliznami specyficznymi, są to blizny dynamiczne, ze względu na to, że zmieniają swój wygląd. Z czerwonych ran tworzą się białe i rozległe powierzchnie, charakteryzujące się nierówną strukturą skóry.
Oprócz tego, że blizny te stanowią problem natury estetycznej, niektóre z nich mogą powodować dodatkowo przykurcze stawów, ograniczające sprawność ruchową.

Doskonałą metodą leczenia blizn pooparzeniowych, i jedną z najskuteczniejszych, jest terapia z użyciem lasera Golden Touch SmartXide2 i lasera Discovery Pico. Laseroterapia zdecydowanie przyspiesza cały wieloetapowy proces usuwania blizn. Dzięki niej możliwości leczenia blizn są znacznie poszerzone i przyczyniają się do znacznej poprawy, pod względem estetycznym i funkcjonalnym (zmniejszenie napięcia tkanek), poparzonych miejsc.

Więcej o terapii laserem Golden Touch SmartXide2 Tutaj

Więcej o terapii laserem Discovery PicoTutaj

W leczeniu blizn oprócz laseroterapii można też zastosować dodatkowo: opatrunki uciskowe, silikonowe, ostrzykiwanie, czy preparaty zewnętrzne. Leczenie blizn wymaga czasu, o rodzaju i przebiegu terapii decyduje lekarz.

Masz pytanie odnośnie leczenia blizn pooparzeniowych? Zadzwoń lub napisz!
Umów się na konsultację lub zabieg leczący blizny.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 

Nasza oferta

wypełniacz

Modelowanie i powiększanie ust

Nawilżanie, ujędrnianie i korygowanie kształtu ust

NOWOŚĆ! ARTHREX®

Spersonalizowana terapia komórkowa

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl