powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

Zadbaj o swoje piękno intymne!

Rewitalizacja i regeneracja miejsc intymnych

ginekologia-estetyczna

Kobiety zmagają się na co dzień z różnymi problemami dotyczącymi stref intymnych. Jeszcze do niedawna problemy te stanowiły niejako tabu, należały do „wstydliwych”, niewiele pań decydowało się prosić o pomoc lekarzy. Obecnie wzrasta świadomość kobiet, co do możliwości poprawy ich komfortu intymnego i coraz więcej z nich pojawia się w gabinetach lekarskich. W zależności od podłoża i rodzaju dysfunkcji, pomóc może lekarz dermatolog lub ginekolog. Niektóre problemy wymagają natomiast współpracy lekarzy tych dwóch specjalności.

 

Dolegliwości w okolicy intymnej mogą pojawiać się w wyniku otarć spowodowanych czynnym uprawianiem sportu, np. jazdą na rowerze. Tym miejscom na ciele nie służy także obowiązująca moda – zbyt ciasna bielizna lub obcisłe spodnie mogą przyczyniać się do powstawania mikrourazów. Ponadto wiele jednostek chorobowych, dotyczących skóry, zlokalizowanych jest w okolicy narządów płciowych. Co więcej, problemy w tej okolicy, mogą być związane z budową, czy zmianami anatomicznymi miejsc intymnych oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi np. w okresie menopauzy. Często na dyskomfort intymny cierpią kobiety po porodach siłami natury.

Lekarze dermatolodzy od zawsze przeprowadzali zabiegi w tym obszarze, głównie usuwając zmiany skórne, powstałe w wyniku różnych zaburzeń. Od kilku lat pojawiły się nowe możliwości terapeutyczne, stanowiące doskonałe narzędzie pracy dla lekarzy. Możliwe stało się skuteczne leczenie problemów funkcjonalnych i anatomicznych okolic intymnych.

 

Pojawiły się specjalistyczne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które pozwalają na regenerację i odbudowę tkanek oraz rewitalizację warg sromowych.

 

DESIRIAL  – to preparaty na bazie kwasu hialuronowego dedykowane specjalnie miejscom intymnym.

DesirialDesirial Plus

Preparaty te umożliwiają:

  • poprawę kształtu, regularności i rozmiaru warg sromowych
  • korekcję blizn poporodowych
  • przywrócenie prawidłowego napięcia i nawilżenia pochwy
  • zniesienie nadwrażliwości i suchości pochwy, towarzyszące np. menopauzie
  • biostymulację i pobudzenie produkcji kolagenu

Jest to procedura lecznicza, która ma na celu przywrócenie komfortu oraz prawidłowej i naturalnej funkcji ochronnej sromu.

Desirial - efektyWięcej o zabiegu Desirial – Tutaj.

 

W przypadku przerostu warg sromowych mniejszych, dermatolog może skierować pacjentkę na konsultację do lekarza ginekologa, w którego kompetencjach leży przeprowadzenie zabiegu LABIOPLASTYKI.

Labioplastyka polega na zmianie kształtu i wielkości warg sromowych. Zabieg wskazany jest u kobiet, które posiadają zbyt duże, zdeformowane, wiotkie lub asymetryczne wargi sromowe.

 

labioplastyka zdj przed-po

labioplastyka-0

Subtelna korekta miejsc intymnych, dokonana przez lekarza pozwala na przywrócenie estetyki tej okolicy, co więcej – wpływa na poprawę samopoczucia, pewności siebie i komfortu życia.

Więcej o zabiegu labioplastyki –Tutaj.

 

Terapie laserowe, wykonywane przez lekarza ginekologa, powodują  zmniejszenie wiotkości, obkurczenie i poprawę nawilżenia pochwy, mogą również pomóc w problemie suchości pochwy, jak i w problemie wysiłkowego nietrzymania moczu. Więcej o terapii laserowej MonalisaTouchTutaj

 

Doskonałym zabiegiem, który pozwala na odmłodzenie i lifting okolic intymnych, a także zmniejszenie wejścia do pochwy – jest zabieg nićmi liftingującymi Vaginal Narrower.

 

labioplastyka

 

Więcej o zabiegu Vaginal NarrowerTutaj. 

 

Dr Ewa Kaniowska – Zabiegi w okolicach miejsc intymnych przynoszą znaczną poprawę komfortu życia i z biegiem czasu zyskują coraz większą popularność. Bardzo często procedury te określa się mianem „ginekologii estetycznej”. Osobiście nazywałabym je ginekologią funkcjonalną. W terapiach tych chodzi bardziej o leczenie zaburzeń i przywracanie prawidłowej funkcji narządów, niż o względy estetyczne, choć niewątpliwie przynoszą również i takie efekty.

 

Masz pytania? Umów się na wizytę lub zabieg!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Kluczowym czynnikiem dobrego wyglądu jest jakość i struktura skóry.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl