Leczenie chorób skóry

Usuwanie brodawek

Usuwanie brodawek Wrocław

 

Usuwanie brodawek to jedna z najczęstszych procedur dermatologicznych.

Brodawki, zwane popularnie kurzajkami, to ogólna nazwa zmian wywołanych przez HPV (z ang. Human Papilloma Virus – czyli brodawczaka ludzkiego).

Rodzaje brodawek – brodawki mogą przyjmować różną postać:

  • Brodawki zwykłe – zazwyczaj są mnogie i mogą występować w dowolnej okolicy ciała. W początkowej fazie rozwoju widoczne są małe grudki o gładkiej powierzchni, rosnąc, stają się ciemniejsze, a ich powierzchnia szorstka.

usuwanie-brodawek-brodawki-zwykłe

  • Brodawki stóp (podeszwowe) – są one równie częste jak brodawki zwykłe. Stanowią jedną z najbardziej zaraźliwych postaci brodawek i szerzą się w miejscach, gdzie skupia się dużo osób chodzących boso, np. na basenach. Brodawki te mogą występować zarówno jako zmiany pojedyncze, jak też jako zmiany rozsiane.

usuwanie-brodawek -brodawki-stóp

  • Brodawki płaskie –  występują najczęściej u dzieci i młodzieży. Mogą szerzyć się przez dotyk rąk. Wykwitem pierwotnym w brodawkach płaskich są małe grudki o płaskiej powierzchni, często przebarwione, które są najczęściej zlokalizowane na skórze twarzy. Mogą też występować na skórze rąk, ramion, tułowia. Przybierają one zabarwienie skóry opalonej lub brązowe.

usuwanie-brodawek - brodawki-płaskie

  • Brodawki narządów płciowych – są jedną z najczęstszych chorób przenoszonych przenoszonych drogą płciową. Jedną z postaci tych brodawek są kłykciny kończyste.

 

Jest kilka metod usuwania brodawek – krioterapia, elektrokoagulacja, laseroterapia, zabieg chirurgiczny.

O metodzie usunięcia brodawek decyduje lekarz dermatolog podczas konsultacji.

 

Masz pytania odnośnie usuwania brodawek? Zadzwoń lub napisz do nas!

Umów się na konsultację lub zabieg usuwanie brodawek we Wrocławiu.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Zabieg z użyciem Desirial w znacznym stopniu przywraca komfort intymny kobiety.

Inne z tej kategorii

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl