Zabiegi

Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek

Powrót młodości

Zabieg Botox we Wrocławiu.

 

Zmarszczki niepotrzebnie Cię postarzają. Nadają twarzy wyraz smutku i zmęczenia. Pozbądź się ich wykonując zabieg z użyciem botoksu!

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową Typu A, czyli tak zwanym botoksem jest jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Polega na miejscowym wstrzyknięciu botoksu, który blokuje wybrane mięśnie, dzięki czemu stają się rozluźnione. Botoks usuwa zmarszczki na skórze czoła, między brwiami czy w kącikach oczu (tzw. kurze łapki ). Ten rodzaj zmarszczek pojawia się dosyć wcześnie, jeszcze przed wystąpieniem oznak starzenia się skóry.

 

Aby przeprowadzać skuteczne terapie z użyciem toksyny botulinowej, potrzeba jest rzetelna znajomość anatomii i wiedza na temat tego, jak praca danego mięśnia odpowiada za ekspresję w danej okolicy twarzy, a co za tym idzie pojawianie się tu zmarszczek. Pomimo iż anatomia mięśni jest podobna, każdy człowiek używa ich w różny sposób.

Kluczowym narzędziem, potrzebnym do przeprowadzenia zabiegów z użyciem botoksu, jest dokładna dokumentacja fotograficzna. Powinna być ona podstawowym i obowiązkowym etapem każdego zabiegu z użyciem toksyny botulinowej. Zdjęcia są nieodzowną pomocą przy ustaleniu kierunku skurczów mięśni i ich siły, co pozwala lekarzowi na ocenę miejsc iniekcji oraz dawek preparatu botox, wpływających na powodzenie terapii. Analiza twarzy i mimiki pacjenta oraz wykonanie zdjęć jest ważne także podczas wizyt kontrolnych, jak i przed kolejnymi iniekcjami.

Właściwa terapia toksyną botulinową pozwala na zadowalające i przede wszystkim naturalne efekty zabiegów. Twarz powinna wyglądać świeżo, powinna być zrelaksowana a nie pozbawiona mimiki.

 

Iniekcje botoksem powodują rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zabieg czasowo likwiduje zmarszczki  i zapobiega ich pogłębianiu.

Zabieg z użyciem botoksu jest  prosty i bezpieczny  pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonego lekarza. To on decyduje, w które mięśnie i w jakich ilościach zostanie podany botoks. Ból związany z iniekcją jest minimalny. Do normalnej aktywności i codziennych obowiązków można powrócić zaraz po zabiegu.

W czasie działania preparatu skóra wygląda świeżo i naturalnie, a mięśnie twarzy odpoczywają.

 

Botoks likwiduje:

•kurze łapki,

•zmarszczki palacza,

•zmarszczki na czole,

•bruzdy między brwiami tzw. „lwią zmarszczkę”,

•„uśmiech dziąsłowy” – gummy smile

 

Botoks powoduje:

•podniesienie opadających powiek,

•uniesienie opadniętych kącików ust

usunięcie zmarszczek wokół ust

•wygładzenie bruzd na dekolcie i szyi

•korekcję linii żuchwy

 

Efekty zabiegu – Botoks

Mimo, że botox działa około 4 miesiący, rezultaty zabiegu utrzymują się dłużej. Skóra jest wciąż wypoczęta, gładka a zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem. Dopiero z czasem wracają do wyglądu sprzed zabiegu, wtedy zabieg dobrze jest powtórzyć.

Pamiętajmy, że botoks  jest stosowany od lat, jest bezpieczny i dokładnie przebadany. Oprócz medycyny estetycznej używa się botoksu w neurologii,  okulistyce i dermatologii.

 

 

 

  • Before-Botoks
    After-Botoks
    PrzedBotoksPo

  • Before-Botoks 2
    After-Botoks 2
    PrzedBotoks 2Po

Informacje dodatkowe

•Zwykle jeden zabieg wystarczy, aby zapewnić dobre rezultaty. Jeśli chcemy, by efekt się utrzymywał, należy go powtarzać.

•Konieczna jest kontrolna wizyta w celu sprawdzenia efektów zabiegu i wykonania ewentualnej korekty.

•Wizyta kontrolna powinna odbyć się ok. 2 tygodnie po zabiegu z użyciem botoksu.

 

Po zabiegu – usuwanie zmarszczek

Po zabiegu usuwania zmarszczek z użyciem botoksu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, rumień, obrzęk,  czasem inne niewielkie podrażnienia, lub ślady po iniekcji.

Wskazania do użycia botoksu:

• nadpotliwość

• migrena

• zmarszczki mimiczne

• bruksizm – zgrzytanie zębami

• kurcze powiek

• korekcja asymetrii twarzy np. po porażeniu nerwu

 

Masz pytania? Zadzwoń lub zapisz się na zabieg!

Umów się na wizytę lub konsultacje w sprawie botox we Wrocławiu.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia.

Inne z tej kategorii

Laser Thunder MT

Najszybszy i najmocniejszy na świecie sprzęt do epilacji już dostępny w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu!

MIRACOOL® – SKUTECZNA METODA WALKI Z TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

Zintegrowany system modelujący ciało

Nici liftingujące Silhouette Soft®

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

LASER ALMA HARMONY

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl