powrót do oferty

Dermatochirurgia

Skleroterapia

Leczenie żylaków, obliteracja, ostrzykiwanie żylaków

Żylaki nie tylko szpecą, ale są też niebezpieczne. Pozbądź się ich przy pomocy skleroterapii.  Metoda skuteczna, bezbolesna i uznana w świecie.

 

Skleroterapia inaczej nazywana ostrzykiwaniem lub obliteracją naczyń żylnych  jest metodą polegającą na wstrzykiwaniu do poszerzonych  naczyń żylnych środka, który powoduje ich zamknięcie. Środek używany do tych zabiegów wywołuje miejscowy stan zapalny wewnątrz żyły, a następujący później proces gojenia doprowadza do jej zwłóknienia i w efekcie staje się ona niewidoczna.

 

Zabieg skleroterapii jest skierowany do pacjentek i pacjentów z widocznymi drobnymi żylakami kończyn dolnych (tzw teleangiektazje i poszerzone żyły siatkowate). Zmiany te sprawiają głównie problem estetyczny, ale także są często pierwszymi objawami rozpoczynającej się niewydolności układu żylnego kończyn dolnych.

 

Każdy pacjent przed rozpoczęciem terapii, wymaga badania lekarskiego, oceny zmian żylnych, ewentualnie współistniejących chorób oraz przyjmowanych leków. Następnie  planowane jest  leczenie (terapia jest indywidualna dla każdego pacjenta). Niektórzy chorzy mogą wymagać zabiegów bardziej inwazyjnych jak miniflebektomia (chirurgiczne usuwanie żylaków w znieczuleniu miejscowym). W przypadku zaawansowanych zmian przed rozpoczęciem skleroterapii konieczne jest wykonanie USG żył głębokich celem oceny wydolności układu żylnego.

 

Jak wygląda zabieg skleroterapii?

Zabieg trwa od 15 do 30 min, często wymagane jest wykonanie kilku zabiegów (średnio 4 zabiegi) w odstępach 1-2 tygodniowych. Zastrzyki są bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.

Zabiegi skleroterapii niekiedy mogą być uzupełnianie laseroterapią dla jeszcze lepszego efektu estetycznego. W drobnych zmianach laseroterapia  może być stosowana samodzielnie.

 

Po zabiegu skleroterapii

W dniu zabiegu, i kilka dni po, mogą wystąpić przejściowe zmiany jak zaczerwienienie skóry w miejscu wstrzyknięcia lub nad ostrzykniętą żyłą. Przeważnie po zabiegu leczona kończyna jest bandażowana. W trakcie i po zabiegu nie jest konieczne przyjmowanie leków przeciwbólowych. Po zabiegu można chodzić do pracy i prowadzić normalny tryb życia.

 

Masz pytania – zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na wizytę lub konsultację.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Laserowa korekta powiek – blefaroplastyka laserowa – jest alternatywą klasycznego zabiegu chirurgicznego z użyciem skalpela. Dzięki użyciu lasera, znacznie skrócony zostaje okres rekonwalescencji i czas gojenia. Blizna jest znacznie mniejsza i niemal niewidoczna, ukryta w załamaniu powieki.

Inne z tej kategorii

dermatochirurgia

Usuwanie zmian skórnych

Jak rozpoznać niebezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko poważnej choroby?

Dermatoskopia

Diagnoza zmian na skórze

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl