Medycyna Regeneracyjna

REGENERA ACTIVA®

Ciesz się pięknymi i mocnymi włosami!

MIKROPRZESZCZEP AUTOLOGICZNYCH KOMÓREK SKÓRY

Regenera Activa® to innowacyjny system pozyskiwania, obróbki i podawania komórek w celu pobudzenia wzrostu włosów w łysieniu androgenowym.

 

SEKRET PIĘKNYCH WŁOSÓW LEŻY W TWOJEJ NATURZE!

 

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn i 40% kobiet w pewnym okresie ich życia. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach (zakola) i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy.

 

Podczas specjalistycznej konsultacji lekarz oceni, czy Twoja utrata włosów związana jest z problemem łysienia androgenowego. Jeżeli taka diagnoza się potwierdzi, lekarz przedstawi Ci procedurę zabiegu i zaproponuje termin terapii. Już po miesiącu od zabiegu powinieneś zobaczyć pierwsze jego efekty!

 

PRZEBIEG ZABIEGU:

 

Regenera Activa® to trzyetapowa procedura, trwająca zwykle ok. 60 minut. Nie wymaga okresu rekonwalescencji!

 

Lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe w okolicy karku na linii włosów i  przy pomocy sztancy pobiera zwykle trzy biopsje skóry o średnicy 2,5 mm. Miejsce pobrania materiału jest najmniej podatne na łysienie androgenowe.

 

Następnie, pobrane od pacjenta wycinki poddane są mechanicznej obróbce i filtracji w specjalistycznym urządzeniu. W ten sposób z pobranej tkanki wyizolowane zostają komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

 

*ilość komórek wyizolowanych z jednego mikroprzeszczepu to ok. 80 tys., trzy biopsje to ok. 240 tys. komórek

 

Tak przygotowana zawiesina zostaje podana techniką mezoterapii w skórę głowy w okolice mieszków włosowych ( na głębokość ok. 4-5 mm), aby zainicjować procesy naprawcze – pobudzamy procesy tworzenia naczyń krwionośnych w skórze oraz regenerację mieszków włosowych.

 

ZABIEG REGENERA ACTIVA® to zabieg jednorazowy, dający bardzo dobre efekty lecznicze. Badania  wykazały, że po 4-6 tygodni po zabiegu następuje zatrzymanie utraty włosów a istniejące mieszki włosowe, pod wpływem regeneracyjnego działania komórek progenitorowych, zaczynają generować nowe włosy.

 

 

Ostateczne efekty terapii mogą  różnić się u poszczególnych pacjentów, gdyż zależą od procesu zaawansowania procesu chorobowego oraz od indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu.

 

EFEKTY TERAPII

 

Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®

 

Łysienia androgenowego nie można całkowicie zatrzymać.  REGENERA ACTIVA® daje nam możliwość spowolnienia tego procesu a także odrost znacznej części utraconych włosów. Zabieg można powtórzyć po 2, 3 latach, celem ponownego wzmocnienia włosów.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

– inna forma łysienia niż łysienie androgenowe

– wypadanie włosów o podłożu psychologicznym

– ogólnoustrojowe lub lokalne schorzenia dermatologiczne

– choroby nowotworowe i autoimmunologiczne

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg Regenera Activa we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Medycyna estetyczna to holistyczne podejście do zdrowia i urody, łączące konsultacje z różnych dziedzin medycyny, proponujące pacjentowi działania i zabiegi mające przynieść poprawę jakości życia związanej ze zdrowiem i urodą.

Inne z tej kategorii

NOWOŚĆ! ARTHREX®

Spersonalizowana terapia komórkowa

ORTOPEDIA

Terapie z wykorzystaniem komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego

POTENCJAŁ KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Wyższy poziom regeneracji

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl