powrót do oferty

Psychodermatologia

Psychoterapia

Podróż do siebie samego

W łagodnych stanach depresyjnych psychoterapia może być jedyną formą leczenia.  Proponujemy terapię poznawczo-behawioralną.  Ten model terapii  jest nastawiony na zmianę myślenia  i zachowań.  Na taką zmianę, która sprawia, że życie staje się spokojniejsze, pełniejsze, łatwiejsze.

Celem psychoterapii poznawczo – behawioralnej (CBT) jest poprawa jakości życia.  Wspólnie z terapeutą pacjent ma szansę wypracować  program rozwojowo-naprawczy. Psychoedukacja jest nieodłącznym elementem terapii,  pacjent poszerza świadomość procesów, które w nim zachodzą.

Psychoterapia pomoże Ci odkryć konstruktywne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Skuteczność terapii  CBT w porównaniu do innych podejść terapeutycznych, została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych. Przez międzynarodowe organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym jest rekomendowana w leczeniu zaburzeń lękowych – fobii, napadów paniki, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zespole stresu pourazowego, afektywnych – zaburzeń depresyjnych, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, zaburzeń odżywiania, uzależnień, schizofrenii i innych psychoz, zaburzeń snu.

W łagodnych stanach depresyjnych czy nerwicowych może być jedyną formą leczenia, w pozostałych zaburzeniach stanowi cenne uzupełnienie farmakoterapii. Psychoterapia CBT nie tylko wspomaga wychodzenie z kryzysu psychicznego jakim jest depresja, coraz więcej danych wskazuje także na jej skuteczność  w zapobieganiu nawrotom depresji.

Podstawowe założenie terapii CBT to „Człowiek czuje się tak jak myśli”.

Sposób myślenia wpływa na sposób przeżywania i zachowanie danej osoby. Wspieramy naszych pacjentów w tworzeniu nowych, zdrowszych czy bardziej konstruktywnych sposobów myślenia oraz zachowania.  W efekcie często udaje im się osiągnąć harmonię wewnętrzną.

Terapia poznawczo-behawioralna jest nastawiona na rozwiązywanie konkretnych  problemów.

Spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu.

 

Masz pytania – zadzwoń!

Umów się na wizytę.

 

 

 

 

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Wszelkie niepokojące zmiany na skórze konsultuj z dermatologiem. Im szybciej wdrożona terapia, tym szybsze efekty leczenia. 

Inne z tej kategorii

Wizyta

Wizyta

Zaburzenia dermatologiczne i psychiczne często występują razem

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl