Aktualności

Nici liftingujące Silhouette Soft®

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

Nici liftingujące Silhouette Soft® we Wrocławiu

Nici liftingujące Silhouette Soft®, stanowiące nowość w ofercie naszej wrocławskiej kliniki, to doskonały zabieg modelujący twarz, przywracający jej owal a tym samym młodszy wygląd.

 

Kiedy warto wykonać zabieg wykorzystujący nici liftingujące Silhouette Soft? Specjaliści z wrocławskiej kliniki Dermapuls podpowiadają.

 

Starzenie się twarzy jest procesem wieloczynnikowym i dotyczy różnych jej warstw. Wraz z wiekiem obserwuje się znaczny ubytek masy kostnej twarzoczaszki, utratę wolumetrii twarzy i wyraźne zmiany w jej tkankach miękkich.

Następuje wzrost napięcia i atrofia mięśni, skóra traci napięcie, staje się wiotka. Tkanka tłuszczowa twarzy ulega zanikowi i/lub przemieszcza się w odpowiedzi na pracę mięśni twarzy. Jej kumulacja w niektórych okolicach (np. poniżej powieki dolnej lub na linii owalu twarzy) prowadzi do powstania efektu „worków” lub obrzęków.

 

 

Między 25 a 40 rokiem życia kości policzkowe są wysoko i dobrze zarysowane, owal twarzy jest smukły i napięty. Powyżej 55 roku życia zauważamy natomiast opadające policzki, wyraźnie zarysowane bruzdy nosowo-wargowe oraz opadający owal twarzy. Skóra traci podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastynę), a przez to właściwe napięcie i elastyczność. Twarz wygląda na starszą i zmęczoną.

Lifting twarzy nićmi Silhouette Soft przynosi nie tylko efekt „ściągnięcia” skóry, ale również stymulację fibroblastów i procesu neokolagenogenezy, co prowadzi do zagęszczenia skóry i efektu wolumetrycznego.

 

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

 

Nici liftingujące Silhouette Soft  to certyfikowane nici z kwasu polimlekowego przeznaczone do liftingu i biostymulacji skóry twarzy i szyi.

Kwas polimlekowy jest dobrze znany i szeroko wykorzystywany w medycynie i farmacji. Jest on doskonale tolerowany przez organizm człowieka, jego podanie nie musi być poprzedzone testami na alergię lub nadwrażliwość.

Technologia Silhouette Soft® oparta jest na opatentowanych stożkach 3D, które skutecznie zmieniają położenie opadających tkanek. To jedyna dostępna bioresorbowalna dwukierunkowa nić stożkowa.

 

Stożki posiadają powierzchnię 360°, co doskonale zwiększa ich możliwość przylegania do tkanki i zapewnia doskonałe przytwierdzenie do struktur skóry – tkanki podskórnej. Naturalna produkcja kolagenu wokół stożków powoduje wzmocnienie oraz przedłużenie ich funkcji podporowej i strukturalnej w tkance skórnej. Eliminuje również ryzyko migracji i wysuwania się nici.

Powierzchnia nici liftingujących na całej długości jest gładka, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego kłucia i mrowienia w skórze. Stożki umożliwiają równomierne napięcie nici i jej właściwe zakotwiczenie – dzięki temu możliwe jest repozycjonowanie powierzchownej podskórnej tkanki tłuszczowej. Wraz z upływem czasu stożki powoli zanikają, w ich miejsce produkowany i gromadzony jest endogenny kolagen, który przejmuje ich funkcję podporową.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG NIĆMI LIFTINGUJĄCYMI?

 

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z niewielką obwisłością skóry, posiadający elastyczną skórę i uwydatnione struktury kostne.

Zabieg z zastosowaniem Silhouette Soft jest procedurą medyczną mało inwazyjną. W znieczuleniu miejscowym, szwy wprowadzane są do podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg trwa ok 20-30 min. i można go łączyć z innymi terapiami, takimi jak wypełnienie kwasem hialuronowym, czy iniekcjami toksyny botulinowej.

 

 

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT LIFTINGU NIĆMI SILHOUETTE SOFT?

Efekt uniesienia tkanek poprzez zastosowanie nici Silhouette widoczny jest od razu i systematycznie postępuje. Zabieg przywraca naturalny, młody wygląd twarzy, a efekt zabiegowy utrzymuje się do 18 miesięcy.

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA NICI LIFTINGUJĄCYCH SILHOUETTE SOFT

 

 

– opadające powieki
– utrata jędrności skóry
– utrata objętości policzków
– zaburzenia owalu twarzy
– wiotkość skóry szyi

 

 

 

 

 

 

EFEKTY ZABIEGÓW

policzki, żuchwa

policzki, żuchwa, łuk brwiowy

policzek

policzek, żuchwa

szyja

policzki, łuk brwiowy

 

 

SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO POTWIERDZONE W BADANIACH KLINICZNYCH

Nici Silhouette Soft® są produkowane w USA. Produkt został włączony do produkcji po 6 latach intensywnych badań i obserwacji. Unikalna technologia tych nici liftingujących zapewnia doskonałą stabilność produktu w tkance, eliminuje ryzyko ich przemieszczenia i wysuwania się. Po 3 latach obecności nici na rynku wykonano 130 tys. zabiegów w ponad 60 krajach na świecie.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU I PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA LIFTINGU TWARZY NIĆMI SILHOUETTE SOFT

– w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane terapii.
– przez pierwsze 3 – 5 nocy należy spać na plecach
– przez pierwszy tydzień po terapii nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych twarzy i sportu kontaktowego
– twarz i włosy można myć bez żadnych przeciwwskazań
– należy ograniczyć mimikę twarzy w ciągu pierwszych 3 tygodni po zabiegu
– zaleca się unikania żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust w okresie 4 tygodni po zabiegu
– po zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne

 

PRZECIWWSKAZANIA

Terapia przeciwwskazana jest u pacjentów z alergią lub udowodnionymi reakcjami negatywnymi na używane do zabiegu biomateriały.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg nićmi liftingującymi Silhouette Soft® we Wrocławiu.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Laser GoldenTouch Smartxide 2 to rewolucyjne urządzenie łączące dwie znane i skuteczne w odmładzaniu i regeneracji skóry technologie – laserową oraz technologię fali radiowej.

Inne z tej kategorii

Laser Thunder MT

Najszybszy i najmocniejszy na świecie sprzęt do epilacji już dostępny w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu!

MIRACOOL® – SKUTECZNA METODA WALKI Z TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

Zintegrowany system modelujący ciało

LASER ALMA HARMONY

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

Medik8 – NOWOŚĆ!

Profesjonalna pielęgnacja skóry

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl