powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

Od lat znany jest dobroczynny wpływ witaminy C na wygląd i zdrowie skóry.
Kosmetyki z jej dodatkiem, stanowią doskonałą pielęgnację zarówno skóry młodej, jak i tej z widocznymi już oznakami starzenia. Różne stężenia kwasu askorbinowego pozwalają na stosowanie produktów w przypadku każdego typu skóry, niektóre umożliwiają także pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.

 

PODSTAWOWE FUNKCJE WITAMINY C

 

√ działanie silnie antyoksydacyjne – jest silnym przeciwutleniaczem, zwalczającym wolne rodniki

ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV – wzmacnianie odporności skóry, która ulega zmniejszeniu pod wpływem promieniowania UVB, dzięki czemu zapobiega zmianom kancerogennym
√ wzmacnianie naczyń krwionośnych
√ poprawa kolorytu skóry i rozjaśnianie przebarwień
√ działanie odmładzające (wpływ na produkcję kolagenu)
√ redukcja drobnych zmarszczek

 

W okresie letnim kosmetyki z witaminą C powinny być stosowane, podobnie jak te z filtrem przeciwsłonecznym, jako element codziennej pielęgnacji skóry. Witamina C pełni bowiem rolę czynnika chroniącego przed promieniowaniem UVA i UVB. Może być ponadto pomocna w leczeniu poparzeń skóry po ekspozycji na słońce, zmniejsza rumień i nasilenie reakcji zapalnej. Co ważne witamina C nie pochłania UV – działa więc jak filtr przeciwsłoneczny.

 

Zachęcamy do pielęgnacji domowej preparatami zawierającymi witaminę C oraz zapraszamy do korzystania z zabiegów, wykorzystujących jej dobroczynne działanie!

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Regenera Activa to nowoczesna metoda leczenia łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

PROMIENIOWANIE UV

Co warto wiedzieć?

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl