Kaniowscy – nowa generacja usług

Projekt „Kaniowscy – nowa generacja usług”

planowany do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje;

Działanie 1.5 „Rozwój produktów i usług w MŚP”;

Poddziałanie 1.5.1 „Rozwój produktów i usług w MŚP – konkurs horyzontalny”;

Schemat 1.5 A Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP)

 „Przedmiotem niniejszego projektu jest wdrożenie kompleksowego leczenia wszelkiego rodzaju blizn i zmian, powstałych w wyniku urazów mechanicznych, termicznych lub jatrogennych, będących wynikiem niezbędnych procesów  terapeutycznych np. blizn i ubytków tkanki po mastektomii, blizn po radioterapii oraz leczenia malformacji barwnikowych wrodzonych i nabytych z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu Body Jet Evo Q-graft, Smart Xide DOT RF 60W, Discovery Pico oraz sprzętu wspomagającego jak sprzęt o technologii HIFU do leczenia wiotkości powłok skórnych. Zakres rzeczowy projektu zakłada kupno wymienionego powyżej sprzętu oraz niezbędnego wyposażenia gabinetów (meble oraz wspomagający sprzęt medyczny). Projekt kierowany jest do szerokiej grupy osób w każdym wieku borykających się z chorobami dermatologicznymi, w tym także ginekologicznymi. Cel projektu zostanie osiągnięty w momencie uruchomienia kompleksowego leczenia w oparciu o technologię gwarantowaną przez sprzęt. Większość zakładanych rezultatów projektu zostanie osiągnięta z chwilą zakończenia projektu – wdrożenie innowacyjności procesowej i produktowej oraz wskaźnik związany z liczbą nowoutworzonych miejsc pracy. W wyniku realizacji projektu koniecznym będzie dotrudnienie personelu medycznego, w celu zapewnienia ciągłości realizowanych procedur medycznych. Przychody ze sprzedaży nowych lub udoskonalonych usług będą rosły systematycznie w miarę wzrostu popularności nowych usług. Wszystkie wskaźniki zostaną utrzymane przez okres trwałości projektu, a nawet w latach kolejnych. Oceniając projekt pod względem wystąpienia ryzyk, uznać należy, że ryzyko finansowo-ekonomiczne dla projektu jest bardzo niskie i nie zagraża jego realizacji, ani utrzymaniu trwałości. Projekt jest wykonalny pod względem finansowym i technicznym. W chwili obecnej nie istnieje porównywalny system poboru pozyskiwania tkanki tłuszczowej do przeszczepów autologicznych”

Wartość projektu: 2143264,88 PLN

Dofinansowanie UE: 947600,45 PLN”


 

NASZE INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

 

LipoLife 3G Pro Cell – system do pobierania tkanki tłuszczowej i izolacji komórek macierzystych

Odkrycie potencjału komórek macierzystych przyniosło istotny przełom w medycynie. Badania nad skutecznością terapii z ich wykorzystaniem, potwierdzają jej wysoką skuteczność i wskazują na osiąganie spektakularnych rezultatów terapeutycznych. Komórki macierzyste uznane zostały za cenne narzędzie medycyny regeneracyjnej, wykorzystywane są w jej różnych dziedzinach, w tym również w dermatologii.

To system umożliwiający pobór tkanki tłuszczowej, przeszczep pozyskanej tkanki w miejsca jej ubytku lub obszary wymagające regeneracji oraz izolację cennego materiału bogatego w komórki macierzyste, który wykorzystywany jest w terapiach leczniczych.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości laserowej – 1470 nm, podczas procedury poboru tkanki tłuszczowej, komórki tłuszczowe nie ulegają zniszczeniu, a pobrany materiał jest bogaty w komórki macierzyste i doskonale nadaje się do reimplantacji.
Procedura polega na wykonaniu małego nacięcia, a następnie doprowadzeniu znieczulenia miejscowego (tumescencyjnego) na obszarze poddawanym zabiegowi. Po krótkim czasie od wykonania znieczulenia (ok. 20 minut), następuje procedura właściwa, polegająca na jednoczasowej liposukcji. Dzięki działaniu lasera uwalniane są komórki tłuszczowe, które są odprowadzane do sterylnego pojemnika i nadają się do dalszego wykorzystania w przeszczepie (lipotransfer).
Nowatorska technologia umożliwia separację wcześniej odessanej tkanki tłuszczowej i uzyskanie frakcji bogatej w najmłodsze, żywotne komórki tłuszczowe, jak również cenne komórki macierzyste.

Pozyskany w trakcie procedury zabiegowej materiał ma najwyższą jakość – młode komórki tłuszczowe bez problemu unaczyniają się, przyjmują i zaczynają funkcjonować jak pozostałe.
Komórki macierzyste mają zdolność do potencjalnie nieograniczonej liczby podziałów, czyli samoodnawiania się. Dzięki temu nie tylko uzupełniamy ubytki tkanki, ale również motywujemy skórę do odtworzenia własnej. Te dwa fakty wpływają na znaczne podniesienie skuteczności zabiegu i trwałości jego efektów.

WYŻSZY POZIOM REGENERACJI
Komórki macierzyste stanowią cenny materiał w terapiach stricte leczniczych. Wykorzystujemy ich potencjał, uzyskując doskonałe efekty odbudowy skóry i regeneracji tkanek. Terapia z ich wykorzystaniem doskonale sprawdza się w leczeniu fotouszkodzeń, wszelkiego rodzaju blizn – potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych, ubytków tkanek czy deformacji, w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń. Wykorzystanie komórek macierzystych, uzyskiwanych z tkanki tłuszczowej, jest także świetną metodą regeneracji skóry po radioterapii.
Komórki macierzyste stymulują procesy gojenia, mają również zdolność do zmniejszania ryzyka powstawania bliznowacenia i blizn przerostowych.

Zabieg ma wiele korzyści – przede wszystkim korzystamy z materiału autologicznego i naturalnych zasobów regeneracyjnych naszego organizmu. To minimalizuje ryzyko powikłań pozabiegowych i daje komfort psychiczny pacjentom. Poza tym zabieg nie jest długą procedurą, zakłada także krótki okres rekonwalescencji, gdyż niewielkie nacięcia, które powstają podczas pobierania tkanki tłuszczowej goją się w ciągu kilku dni.
Co ważne, cała procedura wykonywana jest podczas jednego zabiegu! Wykorzystanie innowacyjnej aparatury sprawia, że zabiegi są małoinwazyjne i komfortowe, nie zakładają okresu rekonwalescencji. Ze względu na autologiczny materiał wyeliminowane jest ryzyko reakcji alergicznych.


Smart Xide DOT RF 60W

Rewolucyjna technologia dzięki unikalnemu połączeniu terapii laserowej z falą radiową.
Laser posiada parametry użytkowe dotychczas nigdy nie osiągane w zabiegach dermatologicznych – otwiera to nowe możliwości terapeutyczne. Nowoczesny system przyczynia się do kompleksowej odbudowy skóry. Zastosowane w laserze zjawisko fototermolizy ma swoje naukowe podstawy w badaniach profesora R. Roxa Andersona z Massachusetts General Hospital.

Innowacyjne połączenie lasera Co2 i fali radiowej zapewnia skuteczne i bezpieczne oddziaływanie na różne warstwy skóry, a całościowy rezultat osiąga się poprzez: możliwość głębszego wnikania w skórę, zwiększoną stymulację fibroblastów w celu produkcji kolagenu, bardziej nasiloną przebudowę tkanki.

Technologia lasera Smart Xide DOT RF 60W umożliwia dokładny wybór wszystkich parametrów działania, modulując leczenie zgodnie z cechami pacjenta oraz tkanek docelowych. Możliwa jest pełna kontrola czasu trwania, energii oraz wybór impulsu o odpowiednim kształcie do żądanego zastosowania leczniczego. Laser ponadto wyposażony jest w system, który zapobiega ciężkim krwawieniom skórnym i w konsekwencji skraca czas powrotu do zdrowia. Dostępny zakres trybów impulsów opracowanych jest z myślą o dostarczeniu największych korzyści przy najmniejszej inwazyjności i najlepszych wynikach leczenia.

Unikalna technologia Pulse Shape Design (PSD™) umożliwia bezpieczne zastosowanie zabiegów do wszystkich rodzajów skóry, także w najdelikatniejszych obszarach, skracając czas rekonwalescencji i potęgując efekty.
Wykorzystanie promieniowania generowanego przez laser CO2 w połączeniu z równoczesnym generowaniem fal radiowych i unikalnych rodzajów impulsów, pozwala na leczenie każdego rodzaju blizn. Możliwym staje się innowacyjne leczenie blizn przerostowych, keloidów i liszaja twardzionowego.
Selektywne i w pełni kontrolowane uszkodzenia tkanek poprzez działanie lasera, powoduje uruchomienie procesów naprawczych i regeneracyjnych, prowadzących do powstania nowego kolagenu i regeneracji skóry.


LASER DISCOVERY PICO

To najsilniejszy, w swojej klasie, medyczny laser działający w najnowocześniejszej obecnie technologii pikosekundowej. Łączy on działanie lasera pikosekundowego z laserem frakcyjnym. Zastosowana w nim innowacyjna technologia ultrakrótkich impulsów, o mocy dwukrotnie większej niż dotychczas stosowana, zwiększa wachlarz możliwości terapeutycznych i znacząco wpływa na skuteczność leczenia! Laser ten posiada największą moc szczytową 1.8 GW.
Laser Discovery Pico, w porównaniu z poprzednią generacją laserów, umożliwia uzyskiwanie lepszych efektów terapeutycznych przy jednoczesnym skróceniu o połowę sesji zabiegowych. Dodatkowo zminimalizowane zostały odczucia bólowe.

Posiada końcówkę frakcyjną, która pozwala na wykonywanie zabiegów poprawiających strukturę skóry
Impuls świetlny zamieniany jest w skórze w falę akustyczną, co znacząco ogranicza efekt cieplny w tkankach (bezpieczeństwo).
Technologia pozwala na leczenie głęboko położonych zmian barwnikowych, leczeniu tatuażu powypadkowego, łagodnych blizn atroficznych oraz wszelkich malformacji barwnikowych, nawet tych położonych na głębokości 3mm – leczenie ich wiązało się dotychczas z zabiegami chirurgicznymi.
Zastosowanie promieniowania optycznego generującego falę mechaniczną, która jest zdolna do fragmentacji pigmentu na najmniejsze cząstki w technologii pikosekundowej da możliwości bardzo skutecznego i nieinwazyjnego leczenia zmian barwnikowych, co jest szczególnie istotne w przypadku terapii u dzieci.

Mając na względzie stale rosnącą popularność tatuowania ciała i wiążące się z tym powikłania, wynikające z nieumiejętnego wykonania tatuażu – stosowania złej jakości barwników, wystąpienia reakcji zapalenia skóry kontaktowego i/lub alergicznego na barwnik – zapotrzebowanie na usługę usuwania tatuażu wzrasta. Dostępna dotychczas technologia nanosekundowa polega na generowaniu impulsu fototermicznego. Zabiegi oferowane na rynku z wykorzystaniem technologii nanosekundowej usuwają tatuaż w sposób mniej skuteczny (zwłaszcza jeśli chodzi o kolor błękitny i żółty), dając więcej ewentualnych działań niepożądanych i wymagana jest znacznie większa ilość zabiegów.


ULTRAFORMER III

Urządzenie wykorzystuje najnowocześniejszą, zaawansowaną technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej – HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania wybranych partii skóry, co powoduje obkurczanie tkanki. Dodatkowo dzięki kontrolowanemu prowokowaniu mikrouszkodzeń, komórki rozpoczynają regenerację i produkcję nowego kolagenu.
Technologia doskonale sprawdza się w leczeniu wiotkości powłok skórnych.
Problem wiotkości pojawia się także u osób młodych i może być spowodowany znaczną utratą masy ciała lub mają na niego wpływ uwarunkowania genetyczne. Wiotkość skóry pojawia się również u wielu kobiet po ciąży, problem dotyczy wtedy najczęściej okolicy brzucha.
Leczenie wiotkości skóry stanowi wyzwanie dla lekarzy, najczęściej pacjentom proponuje się zabieg chirurgiczny. Doskonałą nieinwazyjną alternatywę stanowi natomiast zabieg z użyciem innowacyjnego urządzenia Ultraformer III.

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl