powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

 

Bardziej nasilone owłosienie u kobiet, odbierane przez nie jako defekt kosmetyczny, nie zawsze musi oznaczać problemu ze zdrowiem. Czasami ciemniejsze włosy na rękach czy nogach są wynikiem predyspozycji genetycznych i występują zazwyczaj u pań o ciemniejszej karnacji. Zdarza się, że niechciane włosy zaczynają pojawiać się w wyniku stosowania niektórych leków – sterydów, antykoncepcji hormonalnej lub też w okresie dojrzewania, w ciąży czy w czasie menopauzy.

 

Organizm kobiety, oprócz żeńskich hormonów płciowych – estrogenów, wytwarza również niewielkie ilości męskich hormonów płciowych – androgenów. Jeżeli natomiast tych ostatnich wytwarza w nadmiarze, może to powodować niekorzystne objawy – np. tzw. HIRSUTYZM

 

Hirsutyzm to zaburzenie hormonalne przejawiające się występowaniem nadmiernego owłosienia w okolicach typowych dla mężczyzn:

– na twarzy (broda, nad górną wargą), szyi, na klatce piersiowej, brzuchu, placach

 

Hirsutyzm można zdiagnozować wykonując badania zlecone przez endokrynologa, który także w przypadku potwierdzenia choroby, powinien zlecić odpowiednie leczenie.

 

Efekty hirsutyzmu, czyli nadmierne owłosienie, można niwelować z użyciem laseroterapii. Usunięcie zbędnych włosów poprawia bowiem komfort psychiczny i pozwala na pozbycie się wstydliwego problemu.

 

W naszym gabinecie epilację (depilację laserową) wykonujemy laserem diodowym Palomar Vectus.

 

 depilacja laserowa

 

Laser Vectus wyposażony jest w czytnik melaniny, który pozwala dobrać optymalne parametry zabiegu, co dodatkowo wpływa na jego skuteczność i bezpieczeństwo. Poza tym posiada dwie głowice – dużą, która umożliwia sprawne przeprowadzenie zabiegu na większych powierzchniach ciała oraz małą, która wpływa na precyzyjność usuwania włosów na twarzy i innych mniejszych obszarach.

 

Efekty zabiegu epilacji laserowej

 

 

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na zabieg epilacji (depilacji laserowej) we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Nithya to terapia kolagenowa służąca regeneracji i odbudowie skóry.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

PROMIENIOWANIE UV

Co warto wiedzieć?

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl