Aktualności

GINEKOMASTIA

Redukcja męskich piersi

Ginekomastia to dość często występujące schorzenie, charakteryzujące się rozrostem tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej w okolicy sutków – co powoduje ich powiększenie.

 

Ginekomastia dotyczy osób w różnym wieku. Może pojawić się u chłopców w wieku dojrzewania, spowodowana nadmiarem wolnego estradiolu w stosunku do testosteronu. Ten rodzaj ginekomastii jest zazwyczaj przejściowy i znika samoistnie w ciągu paru miesięcy. Zdarza się jednak i tak, że schorzenie utrwala się, powodując tym samym problem estetyczny, jak również psychologiczny. Ginekomastia może także pojawić się z u panów w wieku dojrzałym.

 

Ginekomastia może być następstwem procesów fizjologicznych lub patologicznych, może dotyczyć jednego gruczołu piersiowego lub obu. Często ginekomastii towarzyszy lipomastia (ginekomastia rzekoma) – czyli gromadzenie się nadmiermnej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej i samych piersi.

 

W naszym gabinecie można pozbyć się tego estetycznego problemu. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy piersi przy pomocy liposukcji laserowej LipoLife 3G.


EFEKTY ZABIEGU

 

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad i zleci odpowiednie badania.

 

PROCEDURA ZABIEGU

Obszar zabiegowy zostaje miejscowo znieczulony. Po upływie ok. 20 min. lekarz wykonuje liposukcję. Dzięki działaniu lasera uwalniane są komórki tłuszczowe, następuje także jednoczesne ujędrnianie skóry, które eliminuje efekt jej nadmiaru po odessaniu tkanki tłuszczowej.

Bezpośrednio po zabiegu, pacjent pozostaje w sali pozabiegowej do momentu, gdy przestanie działać podane znieczulenie. Do kilku dni w miejscu zabiegu może występować delikatny obrzęk i niewielkie zasinienie. Przez kilka tygodni pacjent powinien nosić specjalną odzież uciskową oraz przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Lekarz wskaże także termin wizyty kontrolnej.

 

Pierwsze efekty zabiegu pacjent powinien zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Na końcowy efekt należy poczekać ok. 2 tyg., gdy zniknie obrzęk.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg redukcji męskich piersi – ginekomastia we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Acnelan to nowoczesna metoda leczenia trądziku.

Inne z tej kategorii

Laser Thunder MT

Najszybszy i najmocniejszy na świecie sprzęt do epilacji już dostępny w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu!

MIRACOOL® – SKUTECZNA METODA WALKI Z TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ

Zintegrowany system modelujący ciało

Nici liftingujące Silhouette Soft®

Nowy wymiar liftingu i biostymulacji

LASER ALMA HARMONY

Zyskaj zdrową i piękną skórę!

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl