Dermatologia

Dermatologia estetyczna we Wrocławiu

Dermatologia estetyczna Wrocław

Zdrowy, młody i atrakcyjny wygląd to niejako wymóg dzisiejszych czasów. Jednakże w miarę upływu lat nasz organizm podlega procesowi starzenia się, którego nie jesteśmy w stanie zahamować, możemy go jednak spowolnić. Wiedza z dziedziny dermatologii przekazana nam przez doświadczonego lekarza dermatologa może sprawić, że nasza skóra będzie zdrowa i zachowa dobrą kondycję na długie lata.

Panuje przekonanie, że wizyta u dermatologa jest konieczna dopiero wtedy, gdy pojawi się problemu ze skórą. Nic bardziej mylnego. Skóra jest naszym największym narządem! Konsultacja dermatologiczna powinna być więc tak samo ważna jak okresowe wizyty u dentysty, ginekologa czy okresowe badania laboratoryjne. Wiemy jak dbać o serce, szanować wzrok, kontrolować stan płuc. Nie zawsze wiemy, jak chronić skórę i działać profilaktycznie.

Skóra jest codziennie narażona na wzmożone działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, nie sprzyjają jej prawidłowej funkcji klimatyzacja, działające komputery, a także nieprawidłowa dieta. Coraz częściej pojawiają się problemy skórne. Zasada dermatologii – Zdrowa skóra to ładna skóra. Pojawiające się – zaczerwienienie, popękane naczynka krwionośne, wszelkie przebarwienia, plamki, grudki, krostki, szarość, bladość a także przedwczesne zmarszczki to oznaka tego, że czas na wizytę u dermatologa. Zdrowa skóra jest bowiem gładka, ma ładny koloryt, jest odpowiednio jędrna, napięta. Profilaktyka w przypadku dbania o skórę ma olbrzymie znaczenie, likwidując drobne zmiany nie dopuszczamy do pogłębienia się problemu.

 

            „Lepiej zapobiegać niż leczyć” to hasło niezwykle istotne we wszystkich dziedzinach medycyny, również w dermatologii i dermatologii estetycznej.

 

O skórę powinniśmy dbać od najmłodszych lat. Począwszy od odpowiedniej pielęgnacji – dokładnego demakijażu, nawilżania, natłuszczania, złuszczania zrogowaciałego naskórka poprzez zabiegi, które możemy wykonywać pod okiem specjalisty dermatologa. Jest on w stanie ocenić stan skóry i zaproponować terapie dopasowane do jej potrzeb. Warto pamiętać, że wiek naszej skóry może rozmijać się z naszym wiekiem biologicznym, co uzależnione jest na przykład od trybu życia lub uwarunkowań genetycznych (genetyczna utrata tkanki podskórnej czy genetycznie uwarunkowana wiotkość skóry). Prawidłowa diagnoza i indywidualnie dopasowany plan leczenia mogą zatem sprawić, że pomożemy skórze na długo zachować młodość a to sprawi, że dłużej będziemy wyglądać młodo.

W dermatologii wszelkie terapie, programy leczenia nastawione na niwelowanie objawów chorobowych, są także upiększeniem skóry. Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry również jest jej leczeniem. Terapie te mają na celu spowalnianie procesów degeneracyjnych zachodzących w skórze, utrzymanie jej w dobrej kondycji czy przywracanie stanu właściwego dla młodej skóry. Co ważne – obecny postęp dermatologii estetycznej pozwala w sposób nieinwazyjny osiągnąć zadowalające efekty terapeutyczne, poprzez uruchamianie naturalnych procesów odnowy skóry. Istnieje wachlarz zabiegów dla skóry w każdym wieku!

 

Możliwości terapeutycznych, jakie daje obecny postęp dermatologii i dermatologii estetycznej, jest bardzo wiele. Jednakże potrzeba wiedzy i umiejętności, aby móc z nich we właściwy sposób korzystać. Kluczowy jest więc wybór odpowiedniego specjalisty, który zaopiekuje się naszą skórą i dobierze zabiegi ściśle odpowiadające jej potrzebom.

 

Terapia, prowadzona właściwie, nigdy nie może doprowadzić do zmiany rysów twarzy. Prawidłowo wykonanego zabiegu z zakresu dermatologii estetycznego nie widać, jego rezultatem jest natomiast zdrowo wyglądająca skóra, zrelaksowany, świeży i naturalny wygląd.

Doświadczony dermatolog każdej skórze da receptę na zdrowy i młody wygląd!

 

Masz pytania odnośnie dermatologii, dermatologii estetycznej? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację lub zabieg z zakresu dermatologii estetycznej we Wrocławiu.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, powinny być wykonywane, tylko i wyłącznie, przez wykwalifikowanego lekarza.

Inne z tej kategorii

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl