powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

DEPILACJA LASEROWA

Pozbadź się niechcianego owłosienia!

DEPILACJA LASEROWA –

 NAJSKUTECZNIEJSZY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ NIECHCIANEGO OWŁOSIENIA

 

Golarka, depilator, wosk, kremy depilujące –  to najczęstsze „narzędzia” do domowej walki z niechcianym owłosieniem. Metody te dają natomiast krótkotrwałe rezultaty, trzeba je często powtarzać, poza tym mogą wywoływać podrażnienia, wrastanie włosów i związane z tym stany zapalne skóry. Doskonałe rozwiązanie stanowi natomiast depilacja laserowa, czyli epilacja, którą wykonać można pod okiem specjalisty. W trakcie epilacji docieramy do „źródła” problemu  – niechciane owłosienie usuwane jest przez wiązkę światła, która w sposób selektywny dociera do mieszków włosowych niszczą je.

 

Początki epilacji  to lata 80-te ubiegłego wieku. Terapia miała u swych początków ograniczone zastosowanie. Ówczesna technologia pozwalała bowiem na usuwanie włosów ciemnych na jasnej karnacji, z czasem pojawiły się rozwiązania umożliwiające bezpieczne zabiegi u pacjentów z ciemniejszą karnacją skóry. Obecnie istnieją specjalistyczne lasery, które usuwają włosy różnego koloru (oprócz siwych) u osób z różną karnacją.

 

Wskazania do zabiegów depilacji laserowej to nie tylko względy natury estetycznej, ale również problemy powodujące znaczny dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu, co wpływa na gorsze samopoczucie a czasem nawet obniżenie jakości życia.  Są to problemy takie jak hirsutyzm – czyli  owłosienie pojawiające się u kobiet w miejscach typowo męskich, nadmierne owłosienie uwarunkowane genetycznie, nadmierne owłosienie wywołane lekami hormonalnymi czy wrastające w skórę włosy i pojawiające się z tym związane stany zapalne.

 

Podczas epilacji skutecznie usuwają się te włosy, które są akurat w aktywnej fazie wzrostu (tzw. anagen). W danym momencie jest takich włosów od 20-30 %, potrzeba zatem serii zabiegów, wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu, aby pozbyć się problemu. Kiedy nadmierne owłosienie jest spowodowane zmianami hormonalnymi, włosy mogą zacząć odrastać, wtedy sesję trzeba powtórzyć

 

FAZY WZROSTU WŁOSA

 

 

1) Pierwszym etap to  anagen – czyli ogólnie nazwana faza wzrostu włosa

2) Po anagenie następuje katagen  – czyli proces obumierania włosa – proces ten trwa około 2 tygodni

3) Następny etap to telogen – czyli proces spoczynku włosa à>  mieszek włosowy w tej fazie odpoczywa i zbiera wszelkie niezbędne substancje do rozpoczęcia kolejnego anagenu

 

Aby epilacja była skuteczna i bezpieczna zabiegi muszą być wykonywane z użyciem profesjonalnego sprzętu i przez doświadczoną osobę. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi laserem Vectus™. Jest to laser diodowy stworzony przez Palomar Medical – znanego od lat eksperta w technologiach służących walce z niechcianym owłosieniem.

 

Laser Vectus™  trwale usuwa zbędne owłosienie bez względu na kolor czy karnację skóry a jego skuteczność potwierdzona jest nawet przy włosach blond i rudych. Użyta w laserze technologia sprawia, że cała procedura jest skuteczna, bezpieczna, wyeliminowane zostało ryzyko poparzeń i przebarwień.

 

ZALETY LASERA VECTUS™

 

  • POMIAR MELANINY SKINTEL – precyzyjne ustawienie parametrów zabiegu
  • TECHNOLOGIA PHOTON RECYCLING – ponowne wykorzystanie energii
  • STAŁE CHŁODZENIE ACTIV COOLING – zwiększenie komfortu zabiegu

 

Laser wyposażony jest w SkinTel  pierwsze na świecie urządzenie do mierzenia aktywnej melaniny w skórze, które posiada  certyfikat FDA. Dokonuje on komputerowego określenia fototyp skóry za pomocą czytnika melaniny, następnie bezprzewodowo przesyła wyniki do lasera. Palomar Vectus™ analizuje je i automatycznie dobiera parametry zabiegowe na dany obszar. Czytnik melaniny pozwala na ustawienie najwyższej możliwej energii, co daje najwyższą skuteczność zabiegu, jednocześnie wykluczając ryzyko poparzenia skóry. Technologia Photon Recycling wykorzystuje ponownie światło lasera, które odbija się od skóry, dzięki „magicznym lustrom” wbudowanym w głowicę. Cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, co w znaczny sposób zwiększa efektywność zabiegu. Laser Vectus™ ma ponadto wbudowany system chłodzenia Activ Cooling, który zwiększa komfort zabiegu.  Dzięki i skóra chłodzona jest przez cały czas – przed procedurą, w trakcie  oraz bezpośrednio po.

 

Mniejsza głowica laserowa pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie owłosienia nawet z najmniejszych partii ciała i twarzy. Dzięki większej głowicy,  laserowe usuwanie niechcianych włosów można przeprowadzać na większych obszarach, sprawnie i szybko.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg laserowego usuwania owłosienia Vectus we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Dzięki unikalnej technologii Pulse Shape Design zabiegi laserem Smartxide 2 można wykonywać nawet na najdelikatniejszych obszarach ciała.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl