powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

Zanim zdecydujesz się na zabieg

4

Pacjenci często gubią się w szerokiej ofercie rynku medycyny estetycznej, kuszeni są reklamami czy specjalnymi okazjami. Tymczasem skóra jest naszym największym narządem immunologicznym i tak, jak w przypadku leczenia naszego organizmu – wygląd i zdrowie naszej skóry powierzmy lekarzowi specjaliście.

Lekarz, którzy nieustannie dokształca się zawodowo, umie ocenić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów, niezależnie od informacji prezentowanych mu przez firmy. Dlatego to my – lekarze dermatolodzy – jesteśmy dla pacjentów najlepszym przewodnikiem po najbardziej skutecznych i bezpiecznych zabiegach estetycznych, nie proponujemy hitów ani niesprawdzonych nowości.

Zajmuję się medycyną estetyczną już przeszło 20 lat. Po latach doświadczeń zawodowych, prowadzenia dokumentacji medycznej, mam naukowe podstawy ku temu, żeby stwierdzić, że wygląd prowadzonego kompleksowo i długofalowo pacjenta, może wskazywać na to, że jest on kilkanaście lat młodszy niż wskazuje jego wiek metrykalny .

Moje rekomendacje:

Ulthera™ – to urządzenie przeznaczone do liftingu skóry, którego efekty są porównywalne do liftingu chirurgicznego.To także jedyne urządzenie, które dzięki ekranowi USG umożliwia wgląd w tkankę, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję zabiegu. Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Następuje wtedy natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez termiczną koagulację tkanek. Ulthera™ to nieinwazyjny lifting, dzięki któremu następuje widoczne zmniejszenie zwiotczenia skóry, zmniejszenie narastających z wiekiem nawisów skórnych. Rezultatem zabiegu jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek,co sprawia,że spojrzenie staje się bardziej otwarte, natomiast twarz nabiera młodszego, świeżego wyglądu. Zabieg można wykonać także na obszarze: policzków, linii żuchwy, podbródka, w celu podniesienia i zwiększenia napięcia skóry, które to wpływają wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi. Modelowanie twarzy z zastosowaniem terapii Ulthera™ jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Thermage to urządzenie medyczne wykorzystujące energię fal radiowych, które pozwala na nieinwazyjne napinanie, ujędrnianie i konturowanie skóry oraz tkanki podskórnej, dające efekt wyraźnego i silnego odmłodzenia. Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek i zapoczątkowuje proces ich regeneracji.Thermage CPT pozwala na niechirurgiczne zwiększenie napięcia skóry i uzyskanie efektu liftingującego- tzw. „lifting bez skalpela”

Nici lifingujące- to jeden z najnowszych zabiegów estetycznych. Wprowadzenie nici liftingujących do pakietu wykonywanych przeze mnie zabiegów znacznie poszerzyło możliwości odmładzania. Nici stosuję z powodzeniem w tzw. trudnych obszarach: naokolicę czoła – do podniesienia brwi oraz w okolicach podbródka, linii żuchwy i szyi. Jest to także znakomita alternatywa dla leczenia zwiotczenia skóry u młodszych pacjentek, które nie mają jeszcze zaników objętości – zabieg daje dobry efekt poprawy napięcia skóry, stymuluje też syntezę kolagenu. U pacjentów 40-50stosuję nici połączone z wypełniaczemw terapii łączonej. W wieku 55+przy wyraźnych objawach fotoagingu nic idają bardzo dobre , natychmiastowe i długo ( 2-3 lata) utrzymujące się efekty liftingu.

Cutera Excel V – Piękna skóra to zdrowa skóra ! Cutera Excel V to nowoczesny laser naczyniowy, który umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń od powierzchownych uszkodzeń naczyń aż po głębokie blizny. Laser daje możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjenta, co pozwala na niezwykle skuteczne i precyzyjne leczenie wszystkich zmian naczyniowych i przebarwień skóry.

Endermologia to niezwykle skuteczny i nieinwazyjny endomasaż polegający na mechanicznej stymulacji komórek. Zabieg jest naturalną metodą przeciwstarzeniową i redukującą tkankę tłuszczową. Ma szereg zastosowań w dziedzinie estetyki twarzy i ciała (Lipomassage i Endermofit). Rezultatem tych zabiegów jest redukcja nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, przeciwdziałanie oznakom starzenia oraz poprawa jakości skóry. Ten nieinwazyjny i niezwykle skuteczny masaż ma szeroki zakres oddziaływania i różnorodne programy do wyboru:

  • estetyczny (zabiegi wyszczuplające, ujędrnianie skóry, zabiegi antycellulitowe,)
  • sportowy (przygotowanie do wysiłku mięśni, powięzi, ścięgien, więzadeł)
  • terapeutyczny (drenaż limfatyczny, regeneracja powysiłkowa, wspomaganie leczenia uszkodzeń mięśni, więzadeł, ścięgien)

 Technika wykonywania zabiegu Endermologie oparta została na współdziałaniu dwóch czynników: elektronicznie sterowanych rolek i próżni. W wyniku działania podciśnienia utworzony fałd skórny zwijany jest przez pierwszą rolkę a następnie rozwijany przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od wybranego programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Wielokrotne, mechaniczne pobudzenie wierzchniej warstwy skóry w trakcie masażu uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej i stymuluje komórki do uwalniania opornego na dietę i ćwiczenia tłuszczu.

Zabieg jest bezbolesny i daje przyjemny efekt relaksu. Znakomite wyniki, jakie daje endermologia można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Naświetlanie LED pomaga w leczeniu trądziku. Niebieskie światło działa bakteriobójczo i hamuje rozwój stanów zapalnych.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl