Leczenie chorób skóry

Usuwanie kaszaków

Usuwanie kaszaków Wrocław

 

Kaszak to potoczna nazwa cysty lub torbieli.

Kaszak jest łagodnym guzkiem, który powstaje na skórze w wyniku zaczopowania ujść gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Najczęściej kaszaki pojawiają się na twarzy, szyi, za uszami, na skórze owłosionej głowy, na klatce piersiowej, w górnej części pleców, na kończynach, jak i w okolicy narządów płciowych.

Kaszak przybiera postać miękkiego lub twardego cielistego guzka, który delikatnie przesuwa się podczas nacisku. Można zauważyć na jego powierzchni ciemny punkt, który wskazuje na zaczopowane ujście mieszka włosowego.

Kaszak może się rozrastać w miarę gromadzenia się w nim treści. Zaczerwienienie i bolesność zmiany świadczy zazwyczaj o jej zainfekowaniu.

 

kaszak-usuwanie-kaszako-wroclaw-dermapuls

Usuwanie kaszaków polega na ich chirurgicznym wycięciu, zwykle zapobiega to nawrotom zmian.

Zabieg usuwania kaszaków wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, przeprowadza go lekarz chirurg.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację lub zabieg usuwania kaszaków we Wrocławiu.

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

W leczeniu trądziku bardzo ważne jest także odpowiednia dieta. Podczas konsultacji dermatolog poinformuje Cię, które produkty powinieneś wyeliminować z codziennego menu.

Inne z tej kategorii

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl