Nasze Technologie

Ulthera

daje efekt liftingu skóry zbliżony do metod chirurgicznych

Spis Treści

Ulthera

Ulthera ™ daje efekt liftingu skóry jest zbliżony do metod chirurgicznych, jednak jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny. Urządzenie wyposażone jest w ekran USG, który pozwala lekarzowi na wgląd w tkankę. Zwiększa to precyzję zabiegu i daje gwarancję skuteczności.

Ulthera ™ zmniejsza wiotkość skóry, redukuje tzw. nawisy skórne. W przypadku zabiegu na oczy pozwala na znaczne uniesienie górnych powiek. Spojrzenie staje się jaśniejsze i bardziej otwarte, a twarz nabiera młodszego, świeżego wyglądu.

Zabieg można wykonać także na obszarze: policzków, linii żuchwy, podbródka, w celu podniesienia i zwiększenia napięcia skóry. Wpływa to wyraźnie na kształt twarzy i wygląd szyi. Modelowanie twarzy z zastosowaniem terapii Ulthera ™ jest wyjątkowo precyzyjne, a odmłodzenie skóry spektakularne.

Zasada działania

Skoncentrowana energia ultradźwięków dostarczana jest głęboko pod powierzchnię skóry. Następuje wtedy natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. Proces ten pobudza naturalną odpowiedź organizmu. Rozpoczyna się produkcja nowego, ulepszonego kolagenu.

W efekcie następuje stopniowe podniesienie skóry, ujędrnienie i zwiększenie sprężystości. Podczas zabiegu zewnętrzne partie skóry pozostają nietknięte, a głębsze warstwy poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii.

Bezpieczeństwo

Ulthera posiada certyfikat FDA „de novo”. Oznacza, że system jest niepowtarzalny i daje gwarancję bezpieczeństwa. Ulthera ™ posiada też European Certificate of Conformance (CE Mark) oraz certyfikat Health Canada.

Wskazania

 • Nadmiar skóry górnej powieki
 • Opadające powieki
 • Obniżone brwi
 • Opadająca skóra policzków
 • Głębokie fałdy nosowo – wargowe
 • Opadający, zwiotczały podbródek
 • Zanik linii żuchwy
 • Opadające kąciki ust

Przebieg zabiegu

Pacjent podczas konsultacji lekarskiej informowany jest o przebiegu zabiegu, wszelkich przeciwwskazaniach oraz spodziewanych efektach terapii. Następnie wypełnia zgodę na wykonanie zabiegu.

Przed zabiegiem wykonujemy dokładną dokumentację zdjęciową obszaru poddanego terapii. Posłuży to m.in. obserwacji efektów leczenia.

Na obszar poddawany leczeniu nakładamy znieczulenie (na 1 – 2 h). Następnie dezynfekujemy skórę i nakładamy na nią warstwę żelu.

Lekarz przy pomocy specjalnej głowicy i pod kontrolą USG wykonuje zabieg. Przesuwa głowicę ultradźwiękową po obszarze zabiegowym. W trakcie aplikacji energii pacjent może odczuwać chwilowy dyskomfort, który szybko zanika. Jest oznaką rozpoczęcia procesu odbudowy kolagenu.

Efekty zabiegu

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt. Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu. Tyle czasu potrzeba, aby nastąpiła produkcja nowego kolagenu.

Efekty utrzymają się średnio około 1 roku, okres ten zależy głównie od indywidualnych cech organizmu pacjenta.

Po zabiegu

Po zabiegu ponownie wykonujemy dokumentację zdjęciową – pacjent może już zaobserwować pierwsze efekty terapii.

Po zabiegu można wrócić to pełnej aktywności. Ewentualne skutki uboczne to łagodny rumień, utrzymujący się nie dłużej niż jedną lub dwie godziny.

Przez kilka dni skóra może być wrażliwsza i bardziej czuła na dotyk. W rzadkich przypadkach pojawia się niewielki obrzęk, który znika po kilku dniach.

Przeciwwskazania

 • Otwarte rany lub zmiany chorobowe twarzy
 • Zmiany trądzikowe na twarzy i / lub szyi
 • Stenty metalowe/ implanty na twarzy i szyi
 • Bioabsorbowalne implanty mechaniczne
 • Wszczepione urządzenia elektryczne
 • Aktywne systemowe lub lokalne choroby skóry, które mogą modyfikować przebieg gojenia się ran

 

Masz pytania? Zadzwoń lub zapisz się na zabieg

Umów się na wizytę lub konsultacje w sprawie zabiegu Ulthera ™.

 

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Usuwanie rozległych naczyniaków stało się dużo prostsze i skuteczniejsze, dzięki najnowszemu laserowi Cutera Excel V.

Inne z tej kategorii

Elektrostymulacja VIP

Zabieg ten jest wykonywany na poszczególne partie ciała

Thermage

Thermage to nowe urządzenie medyczne

Skinboosters

Skinboosters ™ to unikatowe preparaty

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Zapisz się na newsletter