powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

ROSACEA – TRĄDZIK RÓŻOWATY

Nie lekceważ pierwszych symptomów!

Trądzik różowaty to pojawiające się dość często schorzenie skórne, występujące najczęściej na twarzy, ale również na szyi i dekolcie. Choroba rozpoczyna się zwykle niepozornie – od pojawiania się częstych zmian rumieniowych. Objawy te są przez większość osób lekceważone, nie zdają sobie oni bowiem sprawy z konieczności leczenia i zasięgnięcia w tej kwestii opinii dermatologa.

 

Takie okresowo nawracające rumieńce, zaczerwienienie twarzy oraz poszerzone naczynia krwionośne (teleangiektazje) są bowiem fazą początkowych objawów trądziku różowatego. Nieleczony trądzik różowaty stopniowo przechodzi w kolejne, coraz to bardziej zaawansowane fazy, przybierające na skórze postać krostek i grudek, którym towarzyszyć może nawet przerost podskórnej tkanki łącznej i gruczołów łojowych.

 

 

Schorzenie to spowodowane jest m.in. zaburzeniem regulacji przepływu krwi – podwyższoną przenikalnością ścian naczyń i nawet czterokrotnie wyższą prędkością przepływu krwi – z tego względu na skórze powstają trwałe rumienie z rozszerzeniem naczyń krwionośnych. W następstwie wspomnianych procesów dotknięty zaburzeniem obszar naczyniowy jest w niewystarczającym stopniu zaopatrywany w tlen, a to z kolei wyjaśnia tworzenie się grudek, krostek i reakcje ziarniakowe.

 

Bardzo długo panował pogląd, że czerwona, rumiana twarz jest oznaką zdrowia – nic bardziej mylnego! Czerwony narząd jest oznaką stanu chorobowego, zaczerwieniona skóra, która jest naszym największym narządem, to objaw dysfunkcji!

 

Trądzik różowaty jest chorobą, która ma wpływ na wygląd zewnętrzny, dlatego może stanowić utrudnienie w kontaktach międzyludzkich. Oprócz zaczerwienienia twarzy objawami stanowiącymi dodatkowy dyskomfort są – uderzenia krwi do twarzy, uczucie gorąca, suchość skóry, swędzenie.

 

Co bardzo ważne – odpowiednio wczesne leczenie Rosacea z rumieniem i teleangiektazją (wstępnej fazy trądziku) może mieć pozytywny wpływ na dalszy przebieg choroby, redukcję stanów zapalnych i może nie dopuścić do rozwoju jego pełnoobjawowego zespołu.

 

W naszym gabinecie w przypadku występowania rumienia i teleangiektazji na podłożu Rosacea (trądziku różowatego), stosujemy laseroterapię(zobacz), która przynosi doskonałe efekty lecznicze – złagodzenie objawów, polepszenie stanu bądź ustąpienie zdiagnozowanej choroby, zadowalające efekty estetyczne oraz co bardzo ważne – korzyści związane z polepszeniem funkcjonowania i jakości życia pacjenta.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację dotyczącą leczenia trądziku różowatego lub zabieg!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Powiększanie ust wpływa także na ich odpowiednie nawilżenie. Najistotniejsze to zachowanie proporcji w stosunku do całej twarzy.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl