powrót do bazy wiedzy

Baza wiedzy

Laserowe obkurczanie pochwy

Ginekologia funkcjonalna – dla zdrowia i komformu kobiety!

 

Nowoczesna ginekologia proponuje zabiegi, które skutecznie podnoszą komfort życia kobiet, poprzez likwidowanie problemów wpływających na pogorszenie jakości ich życia. Problemy te można leczyć za pomocą bezinwazyjnych procedur, bez okresu rekonwalescencji. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa Touch™.

Jednym z problemów, które można skutecznie leczyć przy pomocy nowoczesnej laseroterapii jest – ZESPÓŁ ROZLUŹNIENIA POCHWY (VRS).

 

Problem ten dotyczy głównie kobiet, które rodziły w sposób naturalny. Najczęściej jednak, w związku z powrotem do formy po ciąży, mówi się o problemie powrotu do poprzedniej wagi, o walce z rozstępami, wiotką skórą w okolicy brzucha. Rzadko natomiast porusza się temat związany z problemami stref intymnych, a po porodzie siłami natury to właśnie krocze i pochwa narażone są w bardzo dużym stopniu na zmiany.

 

Dla wielu kobiet rozluźnienie pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, wpływa na ich skrępowanie i spadek satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego. Zdarza się także, że po porodzie pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Jeżeli ćwiczenie mięśni Kegla (mięśni dna miednicy) nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych – laserowe obkurczanie pochwy.

 

Zabieg jest niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny. MonaLisa Touch™ zapewnia laserowe obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu – bez interwencji chirurgicznej.

 

Laser MonaLisa Touch™ uznaje się obecnie za najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser dedykowany zabiegom z zakresu ginekologii funkcjonalnej.

 

ZABIEG LASEROWEGO OBKURCZANIA POCHWY

 

Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek – zobacz animację. Na skutek tej procedury, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, pojawienie się nowego kolagenu, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy – staje się ona ciaśniejsza (laserowe obkurczenie pochwy).  Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.  po ok. 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

 

EFEKTY ZABIEGU LASEROWEGO OBKURCZANIA POCHWY

 

Efekty zabiegu odczuwalne są już po miesiącu. Pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Zabieg wpływa na poprawę odczuć seksualnych, zmniejsza się także problem nietrzymania moczu.

 

Liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych potrzeb pacjentki (od stopnia rozciągnięcia tkanek). Zazwyczaj jeden zabieg jest wystarczający, jeżeli jednak jest potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się go po upływie 2, 4 tygodni od poprzedniej procedury.

 

 

 

W naszym Centrum zabiegi laserem MonaLisa Touch™, w tym zabiegi laserowego obkurczania pochwy wykonuje dr n.med. Witold Skrzypek – specjalista ginekolog.

 

 

 

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg laserowego obkurczania pochwy we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Regenera Activa to nowoczesna metoda leczenia łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Inne z tej kategorii

ŁUSZCZYCA

Przewlekła choroba skóry

HIRSUTYZM

Niwelowanie nadmiernego owłosienia

ZADBAJ O SKÓRĘ PO LECIE!

Powakacyjna regeneracja ciała

ESTHECHOC

Czekolada na zdrowie!

OKOLICA OKA

Jak o nią dbać?

LATEM POSTAW NA WITAMINĘ C!

Ochrona i pielęgnacja

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Administratorem Twoich danych osobowych jest Derma Puls Centrum Dermatologii Estetycznej siedzibą we Wrocławiu przy ul. Baryckiej 1/3. Informujemy, że podanie przez Ciebie adresu e-mail jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także pozostałe prawa zawarte w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celach określonych w Polityce poprawności. W razie pytań jesteśmy dostępni pod adresem: gabinet@dermapuls.com.pl