Aktualności

GINEKOMASTIA

Redukcja męskich piersi

Ginekomastia to dość często występujące schorzenie, charakteryzujące się rozrostem tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej w okolicy sutków – co powoduje ich powiększenie.

 

Ginekomastia dotyczy osób w różnym wieku. Może pojawić się u chłopców w wieku dojrzewania, spowodowana nadmiarem wolnego estradiolu w stosunku do testosteronu. Ten rodzaj ginekomastii jest zazwyczaj przejściowy i znika samoistnie w ciągu paru miesięcy. Zdarza się jednak i tak, że schorzenie utrwala się, powodując tym samym problem estetyczny, jak również psychologiczny. Ginekomastia może także pojawić się z u panów w wieku dojrzałym.

 

Ginekomastia może być następstwem procesów fizjologicznych lub patologicznych, może dotyczyć jednego gruczołu piersiowego lub obu. Często ginekomastii towarzyszy lipomastia (ginekomastia rzekoma) – czyli gromadzenie się nadmiermnej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy klatki piersiowej i samych piersi.

 

W naszym gabinecie można pozbyć się tego estetycznego problemu. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy piersi przy pomocy liposukcji laserowej LipoLife 3G.


EFEKTY ZABIEGU

 

Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad i zleci odpowiednie badania.

 

PROCEDURA ZABIEGU

Obszar zabiegowy zostaje miejscowo znieczulony. Po upływie ok. 20 min. lekarz wykonuje liposukcję. Dzięki działaniu lasera uwalniane są komórki tłuszczowe, następuje także jednoczesne ujędrnianie skóry, które eliminuje efekt jej nadmiaru po odessaniu tkanki tłuszczowej.

Bezpośrednio po zabiegu, pacjent pozostaje w sali pozabiegowej do momentu, gdy przestanie działać podane znieczulenie. Do kilku dni w miejscu zabiegu może występować delikatny obrzęk i niewielkie zasinienie. Przez kilka tygodni pacjent powinien nosić specjalną odzież uciskową oraz przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Lekarz wskaże także termin wizyty kontrolnej.

 

Pierwsze efekty zabiegu pacjent powinien zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Na końcowy efekt należy poczekać ok. 2 tyg., gdy zniknie obrzęk.

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umów się na konsultację i zabieg redukcji męskich piersi – ginekomastia we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, powinny być wykonywane, tylko i wyłącznie, przez wykwalifikowanego lekarza.

Inne z tej kategorii

PRZESZCZEP BRWI

Skuteczna i trwała metoda uzupełnienia ubytków i rekonstrukcji brwi

VASCULIFE

Kompleksowe i precyzyjne leczenie żylaków

SMART GRAFT – NOWOŚĆ!

Innowacyjny przeszczep włosów

SEBACIA – NOWOŚĆ!

Nowoczesna terapia trądziku

PROSTROLANE INNER-B

Peptydowa terapia ciała

UTIMS A3

Nowy wymiar liftingu skóry

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Zapisz się na newsletter