Dermatologia

Dermatolog we Wrocławiu

Dermatolog Wrocław

 

W czym może pomóc dermatolog?

 

Skóra to nasz największy narząd, który pełni ważne funkcje –  m.in. stanowi ona izolację, osłonę organizmu przed czynnikami zewnętrznymi, spełnia czynność percepcyjną, bierze udział w przemianie materii. Jest narządem, który jak inne choruje. Bardzo rzadko natomiast zwracamy uwagę na naszą skórę i często nie zdajemy sobie sprawy, że bagatelizowane przez nas sygnały, jakie nam wysyła, mogą stanowić symptomy schorzenia czy choroby. Lekceważymy je przekonani, że „taką już mamy skórę”, „mamy tak od zawsze”. Nic bardziej mylnego. Zdrowa skóra, to ładna skóra – jest napięta, gładka, jest odpowiednio ukrwiona, ma odpowiedni koloryt.  Szarość, bladość, zaczerwienienie, popękane naczynka, przebarwienia, wszelkie grudki, krostki, plamki, a nawet przedwcześnie pojawiające się zmarszczki czy wiotkość,  są oznaką tego, że naszej skórze coś dolega i powinniśmy ją leczyć. Wtedy czas na wizytę u lekarza dermatologa!

 

Wizyta u dermatologa – tak samo ważna, jak wizyty u innych spacjalistów!

 

Skóra jest także swoistym „ekranem”, odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym organizmie.

Zmiana kolorytu skóry, obrzęki, suchość, szorstkość czy nadmierna wilgotność mogą świadczyć bowiem nie tylko o problemach na poziomie skóry. Mogą być informacją o niedoborze witamin, mikroelementów, ale co ważne także o niewydolności czy zaburzeniach narządów wewnętrznych (serca, nerek, wątroby, pęcherza), chorobach tarczycy, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, niewydolności krążenia. Lekarz dermatolog powinien być więc „czujny” i w razie potrzeby skierować pacjenta do innego specjalisty, czy zlecić odpowiednie badania. Takie działania w wielu wypadkach mogą ułatwić terapię stricte dermatologiczną.

Profilaktyczne działania na polu dermatologii mają za zadanie dbanie o nasze zdrowie i zdrowie naszej skóry, bowiem także i w tej dziedzinie medycyny wiele schorzeń czy chorób jest łatwiejszych w leczeniu, kiedy wykryje się je we wczesnym stadium.

 

Szukasz dermatologa we Wrocławiu? Zapraszamy!

 

Do Państwa dyspozycji pozostają nasi dermatolodzy:

 

dr n. med. Ewa Kaniowska – specjalista dermatolog-wenerolog

dr Michał Kaniowski – specjalista dermatolog-wenerolog

dr Elżbieta Wojciechowska – specjalista dermatolog-wenerolog

dr Michał Musioł – specjalista dermatolog-wenerolog

 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas! Umówi się na wizytę z dermatologiem we Wrocławiu!

 

Wrocław, ul. Barycka 1/3
(wejście od ul. Prusa)

 


Czy wiesz, że:

Medycyna estetyczna to holistyczne podejście do zdrowia i urody, łączące konsultacje z różnych dziedzin medycyny, proponujące pacjentowi działania i zabiegi mające przynieść poprawę jakości życia związanej ze zdrowiem i urodą.

mail iconkontakt

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Anty-spam:

Zapisz się na newsletter